معرفی ورق فومیزه

ورق فومیزه چیست ؟ و چرا باید از فومیزه استفاده کنیم؟ ورق فومیزه با پیشرفت شگرفی که اخیرا داشته و رقیب سرسخت چوب شده و سهم بزرگی از بازار چوب را به خود اختصاص داده پس با استفاده از ورق فومیزه میتوان میزان مصرف چوب را کمتر کرد از دیگر علت های محبوبیت فومیزه ، قیمت مناسب فومیزه و کاربرد متنوع فومیزه در صنایع مختلف است . از دیگر ویژگی های فومیزه ها میتوان به سبک بودن آن ها اشاره کرد و اینکه این ورق ها در مقابل رطوبت و خوردگی و مواد شیمیایی مقاوم هستند و همچنین میتوان آن ها را با توجه به سلیقه ی مشتری حکاکی ، برجسته کاری ، چاپ و رنگ کاری و روکش کرد همچنین می توان بر روی آن بدون آنکه ترک و یا شکافی بردارد عملیات سوراخ کاری، اره کاری و پیچ کردن را انجام داد.

و اما ورق پی وی سی چیست ؟ در حقیقت باید بگوییم ورق فومیزه و ورق پی وی سی معنی یکسانی دارد و از این پس میتوان این دو را به جای هم استفاده کرد. صفحه فوم PVC، محصولی “سبز” است که مطابق با استاندارد E1 اروپا و استاندارد RoHS بوده و برای سلامتی انسان خطری نداشته و همچین ورق فومیزه پی وی سی دوستدار و سازگار با محیط زیست است.

ورق pvc عاری از هر گونه سموم بوده و همچنین از در برابر رطوبت و  حشرات مقاوم می باشد. و به طور کلی میتوان گفت ورق پی وی سی در دنیا به عنوان محصولی که ارزش سرمایه گذاری بلند مدت را دارد پذیرفته شده و در بازارهای بین المللی مانند آمریکا ، آلمان ، انگلیس ، فرانسه ، چکسلواکی ، کره جنوبی ، ژاپن ، هند ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. سطح ورق فومیزه پی وی سی صیقلی ، ضد زنگ ، غیر متخلخل و تمیز است که به طور مستقیم قابلیت چاپ ، رنگ آمیزی ، روکش کردن و برجسته سازی ( امباس ) را دارا می باشد. این ورق ها مقاومت بالای شیمیایی دارند و به همین دلیل صفحه فوم PVC یک انتخاب همه کاره مناسب برای استفاده در داخل و خارج ساختمان محسوب می گردد.

EN / TR